Opłaty

Auta licytujemy po wpłaceniu kaucji na poczet licytacji. Kaucja stanowi równowartość naszej prowizji za sprowadzenie pojazdu (PATRZ NIŻEJ). Wraz z wpłatą kaucji podpisujemy umowę na licytację pojazdu. Kaucja stanowi zabezpieczenie przed tym gdyby klient nie zapłacił za auto w przypadku jest wylicytowania. W przypadku, gdy nie uda nam się wylicytować konkretnego egzemplarza, kaucja przekazywana jest na poczet licytacji następnego pojazdu lub na życzenie klienta jest W PEŁNI zwracana.

 

Prowizje domów aukcyjnych liczone są procentowo w zależności od wartości pojazdu, strony na której licytujemy dane auto. Przed każdą licytacją jesteśmy w stanie określić ile będzie wynosiła prowizja strony Iaai.com / Copart.com, na których licytujemy pojazdy.

 

Koszt transportu lądowego po USA zależny jest od lokalizacji pojazdu oraz najbliższego magazynu. Żeby zminimalizować koszty transportu auto transportowane jest do najbliższego portu, z którego jest wysyłane do Europy. Ceny takiego transportu zaczynają się od 300 $, jest liczone indywidualnie przy każdym licytowanym egzemplarzu.

 

Opłaty za fracht morski auta osobowego zaczynają się od 875 $ i mogą wynosić nawet 1600 $.

 

Cło

  • samochód osobowy – 10%
  • motocykl – 6%
  • quad – 10%

 

Vat – 19% w Niemczech

 

Akcyza

  • 3,1 % pojemność silnika do 2.0l
  • 18,6 % pojemność silnika powyżej 2.0l

 

Transport do Polski do miejsca wskazanego przez klienta wynosi 1800 – 2500 zł.

 

Nasza prowizja zależna jest od wartości licytowanego auta:

– Auta do 20 000 USD – 3000 zł BRUTTO

– Auta powyżej 20 000 USD – 4000 zł BRUTTO

 

Na usługę sprowadzenia auta wystawiamy paragon/fakturę VAT.

Przy każdym licytowanym aucie wykupujemy raport Carfax z historią serwisową oraz wypadkową – raporty dla naszych klientów są bezpłatne. Weryfikujemy kto jest sprzedawcą pojazdu, czy jest to firma ubezpieczeniowa oraz sprawdzamy poprawność dokumentów, aby nie było żadnych problemów z rejestracją auta w kraju.

 

Co jest bardzo ważne, przy licytacji każdego konkretnego auta określamy, jaki będzie przybliżony całościowy koszt importu auta z dostawą pod dom klienta. Dzięki temu w łatwy sposób klient może ustalić, ile całościowo będzie kosztował dany egzemplarz.