Proces sprowadzenia auta

I. Znajdź samochód, który Cię interesuje lub zleć to nam!

Możesz osobiście szukać swojego wymarzonego auta z Stanów Zjednoczonych lub Kanady, jednakże już na tym etapie naszej współpracy staramy się za pomocą naszego doświadczenia pomóc w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Każdy znaleziony przez Ciebie lub przez nas pojazd jest weryfikowany pod kątem innej ewentualnej historii wypadkowej oraz wcześniejszych sprzedaży. Samochody sprawdzane są w bazie Carfax, Autocheck czy EpicVin oraz innych programach, które pozwalają nam uzyskać informacje o przebiegach czy poprzednich właścicielach – co sprawia, że mamy pewność, że sprzedawany pojazd będzie spełniał wszelkie wymagania potencjalnego nabywcy.

II. Ustalenie ceny, za jaką licytujemy dany pojazd

To ty określasz, jaką maksymalną cenę możemy zapłacić za dany egzemplarz. My ze swojej strony gwarantujemy, że będziemy próbowali zakupić pojazd jak najtaniej, ale nie przekraczając twojej maksymalnej kwoty. Na tym etapie obliczymy też ile będzie kosztował sam transport auta pod twój dom, abyś mógł w pełni ocenić, czy dana całkowita cena będzie spełniała twoje oczekiwania.

Warto wspomnieć również o tym, że na aukcjach znajdują się również pojazdy ze statusem „Kup teraz” – oznacza to, że klikając i kupując takie auto za określoną przez sprzedawcę kwotę nie musimy podchodzić do licytacji.

III. Podpisanie umowy i licytacja

Jeżeli jednak decydujemy się na licytację auta, przed rozpoczęciem licytacji podpisujemy umowę, która zabezpiecza zarówno nas, jak i klienta. Wymagamy wpłacenia 10% licytowanej kwoty – jest to forma zabezpieczenia na wypadek rezygnacji z zakupu pojazdu – serwisy aukcyjne wymuszają opłatę za wycofanie się z licytacji. Jeżeli nie uda nam się wylicytować danego pojazdu, zaliczkę możemy przeznaczyć na następną licytację lub niezwłocznie i w pełni zwrócić ją na Państwa konto.

IV. Zapłata za auto

Licytujemy twój wymarzony samochód do ustalonej kwoty. Jeżeli udało nam się go wylicytować musimy przejść do mniej przyjemnej części – czyli zapłaty. Po wygranej licytacji kwotę zakupu oraz prowizję domu aukcyjnego powinniśmy przelać do 2 dni roboczych (w przypadku spóźnienia dom aukcyjny nalicza na nas karę). Klient dokonuje płatności na podane przez nas konto w USA – na tym etapie udzielamy również naszego wsparcia, dlatego możemy wytłumaczyć jak założyć takie konto przez internet w zaledwie 30 minut i za darmo przelać środki za zakupiony pojazd.

V. Transport auta do Niemiec, odprawa celna i transport do Polski

Po zaksięgowaniu opłaty za pojazd rozpoczynamy proces transportu auta do Polski. Przy odbiorze każdego auta przez naszego kierowcę otrzymujemy zdjęcia wylicytowanego samochodu. Potem jest on przewożony do portu w Stanach (obsługujemy porty Nowy Jork, Savannah, Norfolk, Miami, Houston, Los Angeles, Chicago, Seattle, Toronto, Anchorage), po czym kontener z autem wysyłamy do Bremerhaven. Na tym etapie klient otrzymuje link, pod którym może śledzić, gdzie znajduje się jego pojazd i jaka jest przewidywana data dopłynięcia do Niemiec. Po przybyciu auta do portu zajmujemy się odprawą celną twojego pojazdu. Po zakończeniu całej procedury organizujemy transport do Polski w dowolne miejsce wyznaczone przez nabywcę auta.

VI. Odbiór auta i nasza prowizja

Po około 7-8 tygodniach od wylicytowania auta twój pojazd jest już u Ciebie pod domem. Za sprowadzenie pojazdu pobieramy od Ciebie prowizję w wysokości 3000 zł brutto (auta do 15k USD), jednakże jeżeli chcesz, abyśmy zajęli się naprawą twojego pojazdu, możemy dostarczyć go do sprawdzonego przez nas warsztatu i zająć się jego naprawą. Na tym nasza rola się nie kończy, ponieważ korzystając z naszego doświadczenia i znajomości załatwiamy też opinię rzeczoznawcy twojego auta oraz tłumaczenia dokumentów potrzebnych do rejestracji.

Na każdym etapie ściągnięcia twojego wymarzonego pojazdu z chęcią dzielimy się swoim doświadczeniem w zakresie importu aut z USA, Kanady oraz Dubaju i dbamy, aby każdy klient był zadowolony z naszej usługi.

X